7.4.4 Захист довідника «Співробітники» бази даних

Navigation:  Головний зміст > 7 Термінальна конфігурація програми > 7.4 Налаштування параметрів доступу до термінальної версії за допомогою Утиліти >

7.4.4 Захист довідника «Співробітники» бази даних

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Вкладка Безпека Утиліти призначена для забезпечення захисту деяких даних, які зберігаються у базі даних (БД) програми  (Рис. 7.4.4.1). Зокрема реалізовано можливість шифрування та розшифрування довідника Співробітники, який зберігається у базі даних програми.

1-7_img334

Рис. 7.4.4.1.  Вкладка Безпека

Щоб виконати шифрування довідника Співробітника бази даних, виконайте наступні дії:

1.У блоці Захист БД вкладки Безпека Утиліти натисніть кнопку [Зашифрувати] (Рис. 7.4.4.1). У результаті відображається вікно для вводу паролю (Рис. 7.4.4.2).

1-7_img335

Рис. 7.4.4.2. Вікно для вводу паролю при шифруванні даних БД

 

2.У полі Пароль вкажіть пароль захисту програми та натисніть кнопку [ОK].

1-7_img1

Пароль, що вказується для шифрування даних БД, повинен співпадати з паролем, який вказується при запуску програми для автентифікації користувача (детальніше див. п. 5.2.3.2 Автентифікація користувача).

Якщо у полі Пароль буде вказано будь-який інший пароль, то при натисканні на кнопку [ОK] (Рис. 7.4.4.2) відображається інформативне повідомлення «Невірний пароль» та шифрування даних БД переривається.

В результаті відбувається шифрування даних довідника «Співробітники». Після успішного виконання поточної операції відображається інформативне повідомлення «Оброблено N записів», де N – кількість записів.

 

Щоб виконати розшифрування довідника Співробітника бази даних, виконайте наступні дії:

1.У блоці Захист БД вкладки Безпека Утиліти натисніть кнопку [Розшифрувати] (Рис. 7.4.4.1). У результаті відображається вікно для вводу паролю (Рис. 7.4.4.3).

1-7_img335

Рис. 7.4.4.3.  Вікно для вводу паролю при розшифруванні даних БД

2.У полі Пароль вкажіть пароль захисту програми та натисніть кнопку [ОK].

1-7_img1

Пароль, що вказується для розшифрування даних БД, повинен співпадати з паролем, який вказується при запуску програми для автентифікації користувача (детальніше див. п. 5.2.3.2 Автентифікація користувача).

Якщо у полі Пароль буде вказано будь-який інший пароль, то при натисканні на кнопку [ОK] (Рис. 7.4.4.3) відображається інформативне повідомлення «Невірний пароль» та розшифрування даних БД переривається.

В результаті відбувається розшифрування даних довідника «Співробітники». Після успішного виконання поточної операції відображається інформативне повідомлення «Оброблено N записів», де N – кількість записів.