8.20.1 Імпорт xml-файлів та даних

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Головний зміст > 8 Робота зі звітами, податковими та акцизними накладними > 8.20 Імпорт звітів >

8.20.1 Імпорт xml-файлів та даних

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

До програми можна імпортувати як звіти до ДПСУ (у форматі «*.xml») та ПФУ (у форматі «*.pfz», «*.dbf»), створені у іншому програмному забезпеченні, для подальшого їх підписання та відправки так і податкові накладні та розрахунки коригувань. Також до програми можна імпортувати раніше експортовані звіти.

8-12_img96

Рис.8.20.1.1. Вибір шляху для імпорту файлів

Для імпорту звіту до програми необхідно обрати пункт головного меню Файл → Імпорт звітів або натиснути кнопку [8-12_img97]. Відобразиться стандартне вікно вибору файлів (Рис.8.20.1.2). Для імпорту можна одночасно обрати декілька файлів зі звітами і усі вони будуть послідовно імпортовані до переліку звітів програми.

8-12_img98

Рис.8.20.1.2. Вибір файлів звітів для імпорту

При спробі імпортувати до програми звіт, який вже наявний у переліку звітів, –  відобразиться попередження, в якому буде запропоновано замінити існуючий звіт імпортованим або імпортувати звіт зі збільшенням його порядкового номеру (перейменувати). При імпорті звіту зі збільшенням порядкового номеру – такий звіт буде відображатись прив’язаним до такого ж самого звіту з найменшим порядковим номером, аналогічно створенню нового звіту з новим порядковим номером.

Подальша робота з імпортованими звітами проводиться так само, як із звичайними, створеними у програмі звітами. У програму можна також імпортувати звіти у форматі «PACKED_XML», які формуються програмним забезпеченням «M.E.Doc IS» та «АРМ-ЗС».

При імпорті файлів зі звітами система перевіряє їх внутрішню структуру. Завантажити до програми підписані звіти неможливо. Якщо обраний для імпорту файл звіту розпізнано як готовий до відправки файл звіту, тобто з накладеними підписами, – система відобразить повідомлення про некоректний статус звіту та не буде його імпортувати. Відправку підписаних звітів до контролюючих органів необхідно проводити за допомогою звичайних засобів електронної пошти.

8-12_img99

Імпорт підписаних документів неможливий!

Також, при імпорті система аналізує приналежність звіту, що міститься в обраному файлі. Якщо звіт відноситься до підприємства, що не зареєстровано у програмі, – такий звіт завантажено не буде. При імпорті звітів, що входять в пакет, вони автоматично формуються в пакет.

Оскільки на даний час реалізовано можливість заповнення даними не усіх наявних звітних форм, при імпорті можливі ситуації, коли буде відображено повідомлення про неможливість знайти відповідний шаблон звіту. Таке повідомлення означає, що імпортований звіт неможливо буде заповнити звітними даними у програмі, але його можна підписувати та відправляти. Також при імпорті звіту може бути відображено повідомлення про неможливість визначення звітного періоду, за який подається звіт. Дана ситуація під час імпорту деяких звітів є прийнятною, і також пов’язана з відсутністю на даний час шаблону для редагування такого звіту. Підписувати та відправляти такий звіт при цьому можна у звичайному режимі.

Імпортувати звіти до програми також можна за допомогою функції «Drag’n’Drop». Тобто, необхідний файл слід обрати в переліку (наприклад, у програмі Провідник (Windows Explorer)), та «перетягнути» файл на головне вікно програми. Програма проаналізує структуру файлу, який імпортується, та завантажить його до своєї бази даних як звіт або видасть повідомлення про помилку, якщо файл не буде розпізнано як файл звіту.

Опис завантаження даних експортованих з програм програми «M.E.Doc IS» та «Соната» наведено в Додатку В.

8-12_img99

При імпорті попередніх версій ПН\РК, в програмі реалізовано автоматична конвертація в актуальну версію при імпорті. При імпорті попередньої версії ПН\РК користувач отримує повідомлення "Проводити конвертацію податкових накладних в 14 версію?".
Якщо користувач погоджується, здійснюється автоматична конвертація в актуальну версію ПН\РК, причому оригінальний звіт зберігається в базі. Експорт оригінального звіту здійснюється через пункт "Експорт оригінального документа" контекстного меню нового звіту.

При видаленні конвертованого звіту з корзини видаляється його оригінал в базі.